Abilinnapea ja Valimisliit Pärnu Ühendab liige Meelis Kukk annab ülevaate, kuidas on edenenud Pärnu uue kolmanda silla ehitus ja kirjeldab järgmisi samme uue silla rajamisel:
„Meie ajavööndi järgi algas suvi sel aastal eile, 20. juunil kell 23.51, õhtuhämaruses sooja tuule ja kuiva ilmaga. See aasta pikima päeva ja lühima ööga suve sünnipäev on alati oodatud, tuues kaasa puhkuste perioodi, päikesesära, soojuse. Tuleval aastal saabub suvi öö varjus, koos pärnakatele ja meie külalistele olulise sündmusega: Pärnu kolmanda silla avamisega.
Nii nagu maakera sooritab vääramatult oma teekonda kosmoseavaruses, nii võib ka täna väita, et silla avamine toimub kavandatud ajal. Kindluse selleks annab tööde edenemine. Ligi 28 miljoni eurosest silla maksumusest on töid teostatud ja akteeritud enam kui 17 miljoni euro mahus. Pärnu linna lepingupartner peatöövõtjana, INF INFRA OÜ ja AS EG Ehitus, on tublid ja motiveeritud, tööd kulgevad kavandatud graafiku kohaselt. Ehitustandriks on nii jõgi, jõe vasak-, kui paremkallas. Laia tänavaga külgneval kaldaalal edeneb 140-meetrise sillakaare montaaž. Selle paigaldamine silla sammastele algab juuli lõpus. Insenertehniliselt Euroopa mõõtkavas tähelepanuvääriva operatsiooni järgselt realiseerub füüsiline ühendus jõe kallaste vahel. Tinglikult silla sarikate paigaldamisele järgnevad tööd rajatise eri osade tervikuks sidumisel ja ehitusala viimistlemisel pilkupüüdvaks ja hingerahu pakkuvaks linnaruumiks. Tegemist on mastaapse projektiga, mille keerukust ja mahtu pole võimalik kirjaridade kaudu edastada.
Rajatavast Pärnu kolmandast sillast saab kindlasti Pärnu uus maamärk, mis tähendab, et seda ei hakata kasutama vaid liikumise vajaduse rahuldamiseks, vaid uuel sillal on ka kõigele muule lisaks sümboolne tähtsus. See tähendab, et inimesed tulevad seda vaatama ja kogema otsese vajaduseta, selle juurde lepitakse kokku kohtumisi, tehakse mälestusfotosid, kasutatakse Pärnut iseloomustava taustana. Maamärgiliselt saab olema tegemist ainulaadse objektida Pärnu linnas, teist sellist ei ole. Seetõttu on äärmiselt tähtis, et antud objekt ei mõjuks vaid taristuobjektina vaid täidaks ka kõiki teisi maamärgile omaseid funktsioone, nagu meeldiv sotsiaalne keskkond (nt vabaaja veetmine), puhkamise võimalus, esteetiliselt kõrgetasemeline keskkond jne.